BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Trumpai apie bezdėjimą

Hmmm… Kad ir kiap bebūrų liūdna ar linksma, bezda visi žmonės. Smardinam ir smardinam aplinką… ale ar daug žmonių žino, kas iš esmės yra tie pirdaliukai?

Bezdalus sudaro įvairios dujos, jų sudėtis kinta. Tai azotas, anglies dvideginis, deguonis, metanas ir vandenilio sulfidas. Šios dujos iš žmogaus skrandžio išdidžiai keliauja iki pat išangės. Per parą padorus statistinis žmogus pagamina apie puslitrį bezdaliukų ir pabezda apie 16 kartų (bezda visi – vyrai, moterys, močiutės, seneliai, kino žvaigždės, mokytojai ir netgi neseniai mirę žmonės). Dažniausiai žmonės bezda miegodami (kad ir kaip stengsitės susilaikyti, dujos niekur niekaip nedings ir galų gale vis viena išsiverš laukan).

Dažniau bezda individai, prisiriję per daug oro (valgykite ramiai, neskubėdami ir nežiopčiokite) arba rydami tokius dalykus, su kuriais virškinimo sistemai sunkiau susidoroti. Vienintelis kelias šioms dujoms pasišalinti yra kelionė virškinimo sistema. Bezdėjimą skatina ir tokie produktai kaip pupos, pienas (ypač laktozės netoleruojantiems žmonėms), grūdai, kopūstai, duona, alus, datulės, agrastai, razinos…

Bezdalai dvokia dėl vandenilio sulfido dujų. Šis junginėlis savyje turi sieros, kuri ir aromatizuoja produktą. Kuo daugiau jūsų mityboje sieros turinčių produktų, tuo sodresniu aromatu pasižymi bezdalai.

Bezdalų masė, kuri savyje turi pakankamai metano ir vandenilio, yra degi. Nebandykite tuo įsitikinti praktiškai – apsidegina 25 procentai bandančiųjų padegti savo bezdalus.

Dauguma puikiai žino, kad mūsų dujas ypatingai smirdina tokie produktai, kaip pupos (tiesa, jų formuojamas kvapas nėra labai stiprus, tačiau jų dėka susiformuoja nemažai pačių dujų), kopūstai, sūris, mėsa ir kiaušiniai. Kylant lėktuvu taip pat aktyviau bezdama, kadangi plečiasi dujos.

Kodėl bezdame garsiai? Viskas būna dėl to, kad pasišalinant dujoms, vibruoja išeinamoji anga. Garsas priklauso nuo dujų keliavimo laukan greičio ir sfinkterio įtempimo.

Galimybe bezdėti pasižymi ne tik žmonės, bet ir gyvuliukai – šuny, katės, karvės ir panašiai. Bene didžiausi bezdaliai yra termitai, neblogu dujinimu garsėja ir drambliai. Labai smarviai ir aktyviai bezda ropliai, pvz., vėžliukai.

Kaip tos dujos atsiranda mūsų mielame ir jaukiame žarnyne? Na, kaip minėjau, dalį dujų mes įryjame. Taip pat jos patenka ir iš kraujo, pasigamina cheminių reakcijų metu žarnyne tarpstančių bakterijų. Dalis dujų, kurias įryjame, ypač deguonis, suvartojama paties kūno anksčiau, negu spėja patekti į žarnyną ir pavirsti bezdalais. Orui slenkant į storąją žarną, pagrindinę jo sudėtį sudaro azotas. Cheminės reakcijos skrandyje, rūgimas, bakterijų veikla sudaro sąlygas pasigaminti anglies dvideginiui. Šauniosios bakterijos dalyvauja ir metano gamyboje

Dujų, einančių lauk iš mūsų žarnyno, sudėtis priklauso nuo to, kiek oro mes įrijome, ką valgėme, kokių rūšių gyvuliukai (bakterijos) gyvena mūsų žarnyne, kaip ilgai stengiamės sulaikyti tą bezdėjimą.

Vieni tyrėjai teigia, kad bezdalų sudėtį įtakoja ir genetika, kiti – kad tik aplinka. 2/3 žmonių savo bezdaluose neturi metano. Jei abu vaiko tėvai pasižymi aktyvia metano gamyba, jų vaikai turi 95 procentų tikimybę, kad jų bezdaluos vis tik nebus šio produkto.

Pirdalų sklidimo aplinkoje laikas priklauso nuo atmosferos sąlygų – oro drėgmės, temperatūros, vėjo greičio, bezdalų sudėties ir atstumo nuo bezdalų siuntėjo bei priėmėjo :)

Na, o jei jus dažnai ir aktyviai kamuoja meteorizmas (taip vadinama būsena, kai žarnyne susikaupia per daug dujų), negerkite gazuotų gėrimų, giros, alaus (vaje…), nevalgykite juodos duonos, susitvarkykit žarnyno florą, išsitirkit – gal sergat kokia liga. Ajurveda pataria tokiu atveju vengti riebių produktų (sūrio, sviesto, šokolado, ledų), taip pat saldainių (juos smagiai valgo tos bezdėjimo dujas gaminančios bakterijos)…

Taigi, va tiek apie bezdėjimą, nors iš tiesų tai labai platiiii tema. Perskit į sveikatą, laisvę dujoms ;)

Rodyk draugams

komentarai (12) to “Trumpai apie bezdėjimą”

 1.   ENORCA
  Vasaris 19th, 2008 | 21:52

  Geras įrašiukas ;) Mano šuo tai už mane mažesnis, a bezda tai žymiai daugiau XD

 2.   Spartaner
  Vasaris 19th, 2008 | 23:07

  super irasas. reikes broliui parodyti, gal apsisvies biski apie savo meteorizma :D

 3.   ispustaake12
  Vasaris 20th, 2008 | 19:21

  Man patiko ;) Mano žiurkėnas šiaip žiauriai bezdėdavo :D

 4.   Gabciaa
  Vasaris 20th, 2008 | 19:42

  :D super! LAisve dujoms! xD

 5.   Anele
  Birželis 7th, 2010 | 20:52

  Laisve dujoms, kalejimas nosims! :D

 6.   ewka
  Liepa 2nd, 2010 | 15:40

  Bezdeti gerai,tik kad reikia kad mokslininkai israstu kaip juos tinkamai panaudoti

 7.   bezdzius
  Liepa 22nd, 2010 | 13:19

  Taip,bezdeti ir persti yra geai,o geriausiai tai dujos gaminasi nuo maisto-,pupu,kiausiniu,pieno,kefyro,kumeles pieno,kumyso.O jeigu jau vlgius daugiau kiausiniu,paskui dar kefyro atsigerus uzkandant bulkute ar pyragu,tai jau garantuotai,perdesi ir bezdesi visa diena ir nakty.

 8.   bezdsius
  Rugsėjis 10th, 2010 | 19:43

  bezdeti yra gerai,as ypac daznai bezdu kai uzvalgau kiausiniu,pieno,kefyro.O dar ir labai padeda bezdet ir perst kumeles pienas arba kumysas.Kai jau siu visu produktu uzvalgai,tai jau tada ojei,perdimo ir bezdejimo buna gan daug labai.TEGYVUOJA BEZDALIAI IR PIRDALIAI VISI!

 9.   bezdzius
  Gruodis 18th, 2010 | 14:53

  Galima dujas isleidziamas panaudoti efektingai,tik cia reikia mokslininku ismones.Tokiu laiku kai dabar viskas sitaip brangu ir pacios dujos tos,tai galma sukurt,israst kaip kad jas efektyviai panaudot.Tai butu kad ir bezdakelnes,ar pirdakelnes,o is ju,jau priperdus ir pribezdejus,galmetu tada jas efektyviai panaudot.Perbezdet y duju,t.y,bezdalu balionus.O kiek veltui ju isleidzia,isperdi,isbezda zirgukai,daug,labai daug.Ir viskas veltui,juk zirgukai patys didziausi duju gamintojai.Ir kaip apmaudu,tie kurie turi,augina zirgukus,kad jiems nera galimybes kad efektyviai galetu panaudot zirguku isleidziamas dujas.Savo reikmem ir kitiems galetu prdavinet.Stai kad ir paimkim,pasibaige duju balionas,butu tam tinkamos priemones,is anksto jau pribezdetu,priperstu zirguku bezdalu y tam tikra talpa,is fos tada perbezdet galmetu y bezdalu baliona,ar y masinos bezdalu baliona.Cia si ydeja labai tinkama,tik kad nera kas tuo rimtai uzsiimtu.Ir butu tada gan geriau su dujomis.Ypac gi siuo sunkmeciu.Tik labai gaila kad moksilinkai apie tai net ir nepagalvoja.O jei ir norint kad daugiau duju pagamint,reikia daugiau valgyt kiausiniu,kefyro daugiau gert,taip pat pienuko,ypac kumyso,ar siaip kumeles pieno.Tada jau perdimas ir bezdejimas daznas ir didelis garantuotas,kaip kad ir zirguku.

 10.   Megstanti bezdalus
  Gegužė 7th, 2012 | 17:22

  Sveiki as megstu bezdeti gal galite patarti kaip prisiminkite kaip nes as megstu bezdeti ir myliu bezdalus O jusm nepatinka bvezdeti ? Man tai kaip kvepalai galeciau nors ir visa gyvenima kas sekunde bezdeti laukiu atsakymu :)) Prisiminkite bezdalus, ir mane nes bezdalai kvepia :))Laukiu atsakymu :**

 11.   Bezdaliuke
  Gegužė 9th, 2012 | 17:16

  Sveiki, man patinka bezdeti labai netgi labai kvapnu yra ) Gal kas zinot kaip rewikia speceliai jei taip atrasykit prisimnkite bezdaliukus ir kvapa dekui uz supratima man patinka persti ))

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 12.   Patyres
  Birželis 20th, 2012 | 15:46

  Geras straipsniukas. Gali pasirodyti is pirmo zvilgsnio juokingas, taciau taip jau yra, kad bezda visi kas tik netingi. Tik man atrodo labai svarbu moketi reguliuoti bezdejimo isleidimo greiti, nes nuo per nelyg itempto bezdejimo galima ir apsisikti. O tai itariu butu labai negerai, ypac jei esi kur viesumoj:) Cia kalbu is patirties, nes buvo taip, kad bezdejau priryjes pupu, o imiau ir apsisikau :D Todel kasdien treniruok siknaskiles raumenis - itempkit ir atleiskit, ir t.t. labai veiskminga. GERBIU BEZDALIUS:)

Rašyk komentarą