BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kas per velnias ta telegonija

Pirmiausia, kad nebūtų kokių nesusipratimų, paaiškinsiu, kad telegonijos „reiškinį“ analizuoja pseudomokslas, švelniau vadinamas alternatyviuoju mokslu ar paramokslu. Šio mokslo atstovai teigia, kad tai normalus, rimtas ir tikras mokslas, tik dėl kažkokių priežasčių nepripažįstamas „tradicinio“ mokslo atstovų. Pseudomoksle iškeliamos įvairios teorijos, kurios pristatomos kaip mokslinės (naudojant įvairius mokslinius ar protingai skambančius terminus), nors neturi nieko bendra su mokslu ar netgi dažnai prieštarauja seniai įrodytiems dėsniams. Labai dažnai pseudomokslas būna susijęs su šarlatanizmu, sektomis ir noru pasipelnyti iš naivesnių mūsų planetos gyventojų. Neretai bandymas patikrinti ir įrodyti/paneigti kokią nors pseudomokslo teoriją būna sutinkamas priešiškai, o asmuo, bandantis logiškai ją išanalizuoti, būna apšaukiamas siaurapročiu, bukagalviu, kietakakčiu ar kišančiu nosį ne į savo reikalus. Teiginius pseudomokslo atstovai sengiasi suformuluoti taip, kad būtų neįmanoma jų paneigti, formuluotės pateikiamos kaip įrodymai, o daugelis bandymų ką nors „atkapstyti“ rimčiau baigiasi fiasko. Labai dažnai pseudomokslo teorijos nesikeičia ir neprisitaiko prie naujų teiginių – jei „tradiciniame“ moksle atsiradus teorijai prieštaraujančių duomenų, šioji koreguojama ar naikinama, pseudomoksle į tai nekreipiama dėmesio. Pseudomoklso teorijoms būdinga ir tai, kad neretai sąmoningai ar nesąmoningai (priklausomai nuo asmens motyvacijos) atsirenkami tam tikrai teorijai tinkantys faktai, o kiti ignoruojami. Žinoma, negalima to taikyti visiems pseudomokslo atvejams – kartais abiejų mokslo krypčių atstovams pavyksta susitaikyti ir darniai išanalizuoti kai kurias problemas (kai kurios seniau pseudomokslinėmis laikytos teorijos vėliau buvo pripažintos, pvz., genetika), tačiau dažniausiai tarpusavyje jie dėl skirtingų požiūrių į įvairius dalykus nesusišneka. Didžiausia pseudomokslo atstovų klaida – objektyvumo nebuvimas, nesąmoningas noras ieškoti savo idėjoms patvirtinimų, o ne paneigimų. Kaip pavyzdį galiu pateikti, kad pseudomokslui priklauso tokie dalykai kaip bioritmų tyrinėjimai, vaiduoklių medžioklės, Holokausto neigimas (tikėjimas, kad holokaustas iš tiesų nevyko) ir pan.

[Užtikrintumas vienos ar kitos religijos teisingumu dažniausiai yra tiesiogiai proporcingas tos religijos absurdiškumui.
Rev. Donald Morgan]

Kad būtų lengviau suprasti kai kuriuos dauginimosi metu vykstančius procesus, trumpai aprašysiu žmogiškąjį apvaisinimo procesą. Apvaisinimas – dviejų skirtingų tipų gametų susijungimas ir zigotos (naujo organizmo pirmosios ląstelės) susidarymas. Apvaisinime dalyvauja moteriška kiaušialąstė ir vyriškas spermatozoidas. Apvaisinimas dažniausiai įvyksta kiaušintakyje maždaug per 12 valandų po ovuliacijos.

Bet kuris gyvas organizmas, atsiradęs lytinio dauginimosi būdu, paveldi unikalų genų rinkinį. Tai reiškia, kad kiekvienos rūšies individui būdingi tam tikri saviti bruožai. Spalvą, dydį ir formą lemia tai, kaip genai perduodami iš vienos kartos į kitą. Požymis, kuris gali būti šitaip perduotas, vadinamas paveldėtu požymiu.

Žmogaus genotipe yra 22 poros somatinių ir viena pora lytinių chromosomų (iš viso – 46). Dauguma žmogaus ląstelių turi du poras sudarančių, arba homologinių, chromosomų rinkinius. Juose yra genai, kurie išsidėstę atitinkamomis poromis – vadinamaisiais aleliais. Aleliai yra alternatyvios to paties geno atmainos. Jie yra dviejų rūšių: dominantinis ir recesyvinis. Dominantinis alelis paprastai pasireiškia gyvo organizmo fenotipe. Recesyvinį alelį nustelbia dominantinis. Jeigu recesyvinis alelis pateks į porą su dominantiniu aleliu, jis bus neveiklus. Tačiau recesyvinis alelis vis tiek yra genetinės informacijos, arba genotipo, dalis. Tai reiškia, kad jis gali būti perduotas kitai kartai. Jis pasireikš tik tada, kai susiporuos su identišku recesyviniu aleliu. Todėl yra požymių, kurie organizmams dauginantis pasireiškia ne iškart, o kažkelintoje kartoje. Per lytinį dauginimąsi aleliai sukeičiami, tačiau šis sukeitimas ne visada būna labai kruopštus. Aleliai, esantys arti vienas kito toje pačioje chromosomoje, dažnai pasilieka kartu, taigi yra perduodami kaip viena grupė.

Telegonija paprastai gudriai pristatoma kaip „genetikos mokslo atšaka“. Kalbant tiesiai šviesiai, ji teigia, kad po kiekvienų lytinių santykių abiejų partnerių organizmai genetiniame lygmenyje išsaugo dalį informacijos iš kito partnerio. Todėl, pavyzdžiui, nuo vieno vyro pastojusios moters vaikas gali turėti kito, ankstesnio jos partnerio (ne savo tėvo) bruožų. Žinoma, tuo pačiu vaikas galiturėti ankstesnės tėvo partnerės, o ne mamytės bruožų.

Viskas gal ir būtų gražu, moralu ir panašiai – tačiau visi telegonijos teiginiai prieštarauja turimiems dabartiniams duomenims apie paveldimumą. Teigiama, kad telegonija pagrįsta daugybe tyrimų, tačiau jų duomenys dėl įvairių siaubingų priežasčių buvę įslaptinti arba sunaikinti.

Telegonijos teorija teigia, kad pirmosios sueities metu užprogramuojama būsimų palikuonių genetika. Taip atsitinka todėl, kad sekso metu pasikeičia moters biolaukas – taip nori nenori vaikučiai turi paveldėti pirmojo partnerio požymius, nors tėvelis ateityje bus kitas (jei pirmasis vyrukas buvo „lochas“, o tėvelis – genijus, vaikai vis viena gali būti „lochai” ir atvirkščiai). O išvengti nepadeda net apsaugai nuo nėštumo naudojamos priemonės. Šiais laikais kalbama ne tik apie bioenergetiką, bet ir apie tai, jog moters dauginimosi aparatūrą gali paveikti vyro sperma bei hormonai, kurie palieka kažkokią informaciją jos organizme. Kuo daugiau iki teisėtos santuokos bus apturėta seksualinių ryšių, tuo labiau užsiterš chromosomos.

Telegonijos atstovai piktai aiškina, kad darvinizmas ir įvairios paveldėjimo teorijos tapo dogma, o į jas remiasi visas komercinis pasaulis – todėl telegonija ir nesusilaukia rimtų pasekėjų bei yra „nusodinama“. Daugiausia mintims apie telegoniją plisti trukdė (greičiausiai ir tebetrukdo) žurnalistai, kultūros veikėjai (niekadėjai) ir tam tikros verslininkų grupuotės (čia gal toks kodinis mafijos pavadinimas).

1816 metais jauna kaštoninės spalvos kumelė, turinti 7/8 arabiško kraujo, niekada neveista, buvo suleista su dabar jau išnykusiu stepinio zebro porūšiu kvaga. Jai gimė moteriškas hibridas, turintis abiejų tėvų požymių. Vėliau kumelė atiteko serui G. Ousley, kuris ją suporavo su juodu arabų arkliu. Palikuonys turėjo visą „arabišką“ charakterį, bet ir spalva, ir karčiai priminė kvagos.

Teigiama, kad atlikta daugybė bandymų su gyvūnais ir tai patvirtino minimąjį fenomeną. Telegonijos specialistai tvirtai įrodinėja, jog net dabartiniai kinologai žino, kad, jeigu nors kartelį veislinė kalė, „pasibėgiojusi“ su nekilmingu kiemsargiu, po to ir neatsives šunyčių, vis dėlto jau netolimoje ateityje galima laukti, kad sekanti šunelių vada nebus „gryna“, net jei jų tėvas būtų ir didžiausias čempionas. Dar daugiau – pasak telegonijos mokslo specialistų, tokios kalės išvis šalinamos iš veisimo ir ateity nebegali susilaukti palikuonių. Kalbant apie kales, yra kitas dalykas – jų kiaušidės subręsta ne vienu metu, tad galimas apvaisinimas keliais patinais ir toje pačioje vadoje gali būti skirtingų tėvų šuniukų, bet šis reiškinys neturi nieko bendra su telegonija. Jei grynaveislė kalė po sukergimo su puikiu veisliniu patinu pabėga ir „padraugauja“ su mišrūnu, vadoje gali gimti ir veislinių šunų, ir dvarniukų. Paprastai tokiu atveju visa vada negauna dokumentų, bet kito kergimo palikuonys, jei tik neįvyksta toks pat „nelaimingas atsitikimas“, gali laisvai gauti dokumentus. Jei kalė netyčiom susikergia su veisliniu patinu (tai gali atsitikti veislyne ir pan.) dokumentai išduodami, tik daugiau kaip dvigubai pakyla jų kaina (Lietuvoje netyčinis susikergimas – 120 Lt, pakartotinis – 240 Lt, normali bazinė dokų kaina – 50 Lt).

Kažkokių eksperimentų dėka bandyta parodyti, kad šiuolaikine technika galima nukopijuoti vieno gyvūno biolauko valdymo struktūrų informaciją ir perduoti kitam. Pvz., jei anties biolaukų valdymo informaciją perkelsi į viščiuko embrioną, gausi vištą su anties snapu ir panašiai. Šitaip galima pasiekti dar įdomesnių dalykėlių – tarkim, sukurti raguotą triušį.

Atlikus dar daugiau bandymų (neradau nė vieno normalaus aprašymo, o gal nemoku ieškoti – jei yra kas gudresnis, parodykit, reikia šaltinio, pavadinimo, bent jau šiokio tokio nemokamo abstrakto ir pan.), nustatyta, kad telegonija labai stipriai veikia žmones. Mokslininkai taip išsigando, kad praėjo savo rezultatus slėpti bei naikinti.

Kaip įrodymą telegonijos specialistai rodo šeimose gimstančius vaikus, nepanašius nė į vieną iš tėvų (gaunasi kažkas panašaus į tai, kad daugelis šeimų auklėja ne savo vaikus, tad dažnai tėvai nesutaria su palikuonimis ir visai tai ne paauglystės kančių problema). Vadinčiau tai gana nepatikimu teiginiu - niekur neradau apie tokios tėvystės DNR tyrimus (o gal paramosklininkams nereikia tokių įrodymų). Gal esu pesimistė, bet šiuo atveju labiau regiu kitas dvi priežastis – arba mamytė daugiau/mažiau pasileidusi (jei tėvelis kvailesnis, ji netgi gali apkaltinti, kad štai, Petrai, prieš 10 metų mylėjaisi su juoduke, tad dabar ir gimė mums tamsus vaikelis), arba kažkas iš prosenelių ir panašiai turėjo įdomesnį išskirtinį bruožą, kuris galėjo persiduoti palikuonims.

Partneriai veikia vienas kitą net per buvusius meilužius (kuo toliau, tuo labiau ta telegonija pradeda priminti labai baisią lytiškai plintančią ligą), o nuo to neapsaugos jok prezervatyvas. Dėl to tam tikra informacija perduodama ne tik kažkada būsiančiam kūdikiui, bet ir partneriui (tarkim, užkrėtimas vagiliavimu, girtavimu ar narkomanija).

Moteris telegonija veikia stipriau negu vyrus – pirmiausia, abu partneriai perkoduoja vienas kito sielos ir galvos smegenų valdymo struktūras, o moteriškė papildomai veikiama ir po lytinio akto per vyro spermoje esančią analogišką koduotą informaciją.

Tiesa, telegonijos baisumų galima ir išvengti. Jei būsite stiprus, pareigingas ir mylintis, chromosomas išvalysite. Padėti gali ir atgaila ar pasiryžimas dorai gyventi santuokoje.

Atrodo, kad telegonijai bene daugiausiai pasitarnavo G. Milbrey (1848 – 1922) su knyga „Anomalies and Curiosities of Medicine“, ji lengvai nemokamai įvairiais formatais prieinama internete – kam įdomu, susiraskit ir paskaitykit. Kūrinys išties labai smagus, daug džiaugsmo suteikiantis veikalas, jame aprašyta tiek mediciniškai gana įdomių ir tikėtina kad daugiau ar mažiau realių, tiek pakankamai juokingų istorijų. Knygos autorius teigia, kad didžioji medicinos dalis sudaryta iš anomalijų ir retų, keistų atvejų. Jis aprašė mergaitę, kuriai menstruacijų kraujas veržėsi tai per koją, tai per ranką, tai per nykštį, tai per viršutinį akies voką, paminėjo 18 atvejų, kuomet menstruacijos pasireikšdavo per odą… Dar įdomesni – vyriškų mėnesinių atvejai. Taip pat aprašyta istorija, kuomet pastojo 14 dienų amžiaus mergaitė, sugebėjusi susilaukti vaiko (jau nė nekalbu apie dažnas aštuonmetes mamytes). Aprašyta ir atvejai, kada mamytei įkando šuo ir taip gimė vaikelis šuns veidu, kada mamytė pamatė kažkokios pabaisos paveikslą ir jai gimė kūdikis su pelekais, kada mamytė išsigando fejerverkų ir dėl to jai gimė vaikas apdegusiomis kojomis… žavus pasakojimas ir apie tai, kada moteriškė maitino triušius, kurių vienas „akinamai spindinčiomis“ akimis pažvelgė į ją, taip sukeldamas išgąstį – po kurio laiko vargšei gimė į triušį panašus palikuonis. Barškuolės išgąsdinta moteris pagimdė vaiką, kurio viena ranka priminė šio roplio formą, o veidas – gyvatės galvą (jis netgi urėjo dantis kaip gyvatės).

Kodėl aš aprašau šiuos knygoje minimus atvejus? Kad skaitytojas pats nuspręstu, kokia reali gali būti telegonijos, čionai aprašytos bene pirmą kartą, tikimybė. Autorius pasakoja, kaip moteris, kurį laiką gyvenusi JAV, kelis kartus apturėjo lytinius santykius su juodaodžiu. Grįžusi Europon, porą metų pagyveno vienuolyne, o tuomet ištekėjo už baltaodžio vyro. Jai gimė vaikas tamsia oda. Kita moteris labai susižavėjo klounu cirke ir vėliau jai gimė palikuonis, turintis daugybę tokių klouniškų savybių. Autorius aprašo telegoniją kaip reiškinį, kuomet palikuonis primena ne tėvą, bet kokį nors ankstesnį/ankstesnius motinos partnerius. Pasakojama ir vertingos taksės istorija – ji netyčiom susiporavo su benamiu aviganiu. Kitais metais, suleidus ją su grynaveisliu taksu, vis viena gimė gauja dvarniukų. Norint pagerinti Bedlingtono terjerų skandį, kalė iš pradžių suporuojama su bulterjeru, sekantį kartą – su normaliu Bedlingtono terjerų ir jiems gimsta šuniukai, turintys tvirtesnius žandikaulius ir padūkesnį būdą. Teigiama, kad ankstesnių reproduktorių įtaka gali pasireikšti antroje kartoje ir dar toliau. 

Telegonijos teorija tarp moklininkų aktyvi buvo iki 1890 metų, kuomet buvo užsiimta serija tyrinėjimų (J. Cossar Ewart Škotijoje, kiti mokslininkai Vokietijoje bei Brazilijoje), kurie nesugebėjo įrodyti reiškinio egzistavimo. Manoma, kad garsiosios kvaginės kumelės palikuonių atvejis susijęs su negrynu jos krauju – šiaip ar taip, ji nebuvo grynaveislė.

Telegonijos mitas šiuo metu visiškai nedera su dabartiniu genetikos bei dauginimosi suvokimu. XIX amžiaus pabaigoje juo būdavo pagrindžiamas rasizmas (šią idėją labai aktyviai naudoti padėjo naciai) – moteris, kada nors turėjusi santykius su neaiškiu vyru, niekada nesusilauks „grynakraujo“ arijų padermės vaikelio.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (13) to “Kas per velnias ta telegonija”

 1.   kostia
  Liepa 2nd, 2009 | 16:47

  zinau tokiu baisiu pasakojimu ir kur nutiko LT - nescia moteris isigando i namus atnestu veziu, ir jai gime vaikas su dviem pirstais kaip znyplem ir tt. O jau vien tai, kai moterys pagimdo raudonplkaukius vaikus ir tt.

 2.   agiesha
  Liepa 2nd, 2009 | 16:52

  Apie vėžių atvejį rašė tam pačiam „Anomalies and Curiosities of Medicine“, vyras pajuokaut norėjo ir išgąsdino su vėžiu moterį, taip gimė vaikas-vėžys, jei tai tas pats atvejis, tai jo aprašui mažiausiai 200 metų, gal jis ir traktuojamas kaip Lietuvos, o gal tik perdarytas liaudies. Dėl raudonplaukių vaikų yra tikimybė, kad kas nors iš protėvių raudonplaukis ir “išlindo” genas kažkurioj kartoj.

 3.   kostia
  Liepa 6th, 2009 | 20:11

  as pazystu ta zmogu.

 4.   agiesha
  Liepa 6th, 2009 | 22:22

  hm, tada tai labai įdomus atvejis, galima plačiau? Čia nors ir ne telegonija, bet žinau vieną panašų, nors ne tokį šokiruojantį atvejį su nėščiomis ir jų baimėmis, būtų įdomu ką nors ta tema parašyti

 5.   m
  Sausis 3rd, 2010 | 12:00

  Каžkada nebuvo žinoma ir apie radiacijos ir rentgeno spindulių poveikį, kol žuvo pirmosios aukos. Taip pat dabar vis daugiau kalbama apie itin žalingą ultragarso poveiki vaisiui/embrionui, moters neštumo metu. (Draugai džiaugiasi: kaip smagu, žinom kad gims berniukas…). Net pasauline sveikatos organizacija, kuri yra tiesiogine verslo strukturos dalis (t.y. įvertinant kad organizacija nėra šališka, o susijusi pusė), oficialiai pripažysta, kad ultragarsas kenkia, ir todel normatyvinuose aktuose nurodo, kad vaisių tirti ultragarsu ne anksčiau kaip nuo 10 savaičiu. T.y. jau dabar žinoma, kad ultragarsas nužudo pav. holografinę paveldo informaciją DNR. Kitas faktas, pažiūrėkite į darbuotojas kurios lietuvos klinikose dirba 5 ir daugiau metų su Ultragarsine technika, į jų pirštus kuriais laiko tuos įtaisus, paklauskite kaip tos rankos sveikata, kaip raiščiai, rankos kraujotaka… Dar įdomiau, kad Rusijoje net yra oficiali programa, kad kai moterys dirbančios su UZI (УЗИ - ultragarsiniais įtaisais rusų kalba) sumano pastoti, jas perveda į kitą skyrių dauginimosi funkcijų atstatymui… Mielos busimos mamos, ar pastebėjote, kai žiūri jūsų vaisių, vaisius stengiasi ištrūkti nuo daviklio poveikio lauko.. Ar jūms nekyla įtarimų, kad čia kažkas netaip?

  Ar žinote, kad mokslas praeina 3 etapus per 10-50 metų. Pirmą, kai įdėja priskiriama pseudomokslui, kalba apie tai tik atradėjai, vėliau aukščiausio lygio/atviresni naujoms idėjoms mokslininkai, po dešimečio apie tai žino jau visi mokslininkai, dar po dešimečio pradedama įtraukti į universiteto programą ir t.t. Pvz. vandens savybės priimti informaciją (Messages from Water - Water Crystals In Motion - Dr Masaru Emoto.avi, taip pat google “теория невероятности живая вода”, taip pat google “вода 2006 торрент” ir kt. aibė filmų), buvo nustatytos kažkur apie 1950 m. Ir tik paskutinius 20 metų apie tai tapo žinoma daugiau visuomenei, ypač po japono Masaru Emoto unikalių nuotraukų.

  Tas pats su kvantine fiziką, kuri šiandiena jau moksliškai paaiškina teleportaciją, minčių galią,.. ir jau kalbama apie dalelių/informacijos perdavimą didesniu nei šviesos greičiu. O ankčiau buvo laikoma fantastika…

  Civilizacija vystosi ne žmogaus, o pinigų linkme. Jei iš to nėra verslo, idėjos nevystomos. Ir atvirkčiai, jei tai neša pelną, tampa nesvarbu, ar tai kenkia žmonijai ar ne. Pasidomėkite pvz. apie vaistus nuo vežio, kurie jau žinomi nuo 1974 metų, apie tai kaip Amerikos vaistu asociacija (USA FDA) uždraudė imoprtuoti vitamina B17 i USA ir germani noredami apsaugoti milijardine vezio industrija: google “G. Edward Griffin - A World Without Cancer - The Story Of Vitamin B17″. Todel kad vaistai yra gamtoje, o kaip uzpatentuoti ir parduoti tai, ka kiekvienas gali pasiimti nemokamai?
  Tikrai daug apie vežį, tipus, biopsijos žalą, kuri padeda išplisti vėžio metastazėms: http://www.karlloren.com/

  Kaip jums faktas: kompanijos Bayer (mes žinome Lietuvoje daugiau apie Bayer aspiriną) AIDS uzterštos vakcinos pardavimas europai ir kitoms šalims: http://www.youtube.com/watch?v=wg-52mHIjhs

  Tai tik keli mazi trupineliai apie tai, kas ištrikrujų vyksta pasaulyje. Nekalbu apie genetiškai modifikuotus produktus, GMO, ir kt. paprastus dalykus, apie kuriuos tikriausiai žino jau 90 % tautiečių.

  Apie Telegoniją daugiau pirminės informacijos: Код мужчины. Зачатие вне закона.avi ir Беременность и УЗИ.avi

 6.   lulz 2 m
  Sausis 8th, 2010 | 11:26

  Mieloji m, teigiant “va cia tai rimc tyrims irode” dazniausiai yra duodama nuoroda i tyrima. Nes dabar as taip pat “faktishkai” galiu pareiksti, kad pasauline sveikatos organizacija skatina ultragarsinius tyrimus nes tai padeda vaisiaus vystymuisi. Be nuorodu o “girdejau” faktai yra laikomi homeopatijos ir religijos apraiskomis mokslo pasaulyje, aka niekada nepriimami rimtai.
  Toliau einant, bishki juokiausi, bishki verkiau galvodamas apie zmoniu bukuma..Holografine DNR paveldo informacija? Nu papasakokit man, kas yra HOLOGRAFINE bla bla..

  Vienzo susitrumpinsiu. Tiki pasakom, tikek, bet nelysk i sviesa su savo tokiom pasakom, issilavinimu ar konspiracijos teorijom.

  LOL.

 7.   skirma
  Sausis 12th, 2010 | 21:16

  ;) indomiai cia jus pliurpet,tik gaila kad puse zodziu nei istart nei suprast negaliu :( ar cia ta lietuviu kalba taip keicias,ar as senstu? nekreipkit demesio,as cia siaip sau!!! :)

 8.   nu bet jus ir urodai...
  Sausis 16th, 2010 | 22:12

  man asmeniskai jusu labai gaila del nuzmogejimo ir nenoro pripazinti savo nepataisomu klaidu, nu bet pukit, supukit… kiekvienas gyvenime siekia to ko jam reikia, pagal poreikius ir supratima, gal del to ir negalit ju pripazint, kadangi jos nepataisomos, taip kaip sielos geda ir sazines purvas amziams jau kabo ir kabes…, o degradu visuomene sokdama pagal asilu dudele, kad ima virsu… cia jokia naujiena.

 9.   Rimis
  Sausis 21st, 2010 | 16:08

  Na nezinau kaip su tuo biolauko pasikeitimu bet kad jau matuoja ir koreguoja kazkokiais KFS prietaisais tai raso http://www.kfs.lt

 10.   to agiesha
  Sausis 24th, 2010 | 17:27

  klausyk, man toks klausimas zinai pasistojo… tai va, sita, kokia mazdaug kaina turetu butu ir iki kiek dar galetu soktelt, jei reiketu ar tektu issimti… (ar sakai isvis neisduotu…) -dokumentus tavo vaikuciam, kiek mazdaug kaina gali svyruoti ? ar nelabai isivaizduoji ?

 11.   fantazijos
  Vasaris 22nd, 2010 | 13:29

  Liuks įrašas. Šitaip ir reikia šviesti žmones, o dar geriau būtų, jei ne tik internete tai vyktų (rožinė svajonė)… O teorijos šalininkai pasirodė nekaip - arba pateikė daugybę argumentacijos klaidų bei nei vieno tikro argumento, arba tiesiog pasidergė, pasiputojo ir išėjo. Kaži ar su šarlatanais šiandien įmanomas kažkoks dialogas.

 12.   to fantazijos
  Vasaris 22nd, 2010 | 21:00

  eik akis prasiplaukt, tada galva issitrynk, paskiau eik dar karta issidarkyt ir nyk is akiu auka nenorinti pripazint savo gedos ir klaidu, nyk - nes tik bloga nuo tokiu kaip tu.

 13.   nobody
  Liepa 4th, 2012 | 14:36

  straipsnelio autorė …, bet neturiu nieko prieš ten pateiktiems geros ir teisingos medžiagos trupinėliams..

Rašyk komentarą