BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daivos Delnickaitės komentaras apie str. “Grožio kaina”

Bene trečią kartą bandau paskelbti komentarą. Patarčiau kritiškai vertinti šį straipsnį. Apie taksus parašytos nesąmonės. Cituoju: “Ilgėjo jų nugaros bei kaklai, krūtinė vis labiau kišos priekin, o kojos trumpėjo - kartais iki tokių proporcijų, kai beveik nelieka tarpo tarp krūtinės ir grindų.” Tai yra melas. FCI standartas aiškiai sako, kad kaip ir anksčiau, taip ir dabar atstumas nuo žemės iki krūtinės sudaro 1/3 keteros aukščio; kūno ilgio ir aukščio ties ketera santykis turi būti apie 1:1,7 - 1:1,8. “Taksai turi didžiausią tarpslankstelinių diskų problemų riziką” - taip buvo visada. Ir prieš 100 metų ir dabar. “taip pat jie linkę į su achondroplazija susijusias problemas” - ne taip pat, o tai yra viena ir ta pati problema. “ir bėdas su galūnėmis.” - melas. Jokių bėdų su galūnėmis taksai neturi. Nebent tose senose nuotraukose, kur vieno takso negražiai tiesūs kampai, kas trukdo produktyviai judėti, kito tiesiog pernelyg ilgos galūnės.

Ir čia pat cituoju labai teisingą Arūnė komentarą:
Tame straipsnyje taksų nuotraukos labai jau keistos. Per vienas atostogas “kasiau” savo taksų geneologiją. Neradau tokių distrofiškų kreivų ir ilgakojų. Prisegu vieną ir greičiausiai surastų pvz. 1903 gimusios takso nuotrauką. Nedaug ir skiriasi nuo dabartinių.
Taip standartiniai taksai didėja ir stambėja. Spaudimas yra didelis ir galbūt ateity bus įteisintas 4 taksų dydis. Tik kažin ar juos bus galima laikyti urviniais šunimis… O dėl didėjančių krūtinių ir ilgėjimo- tai “amerikietiški” taksai. Jų ir standartas kitoks. Visokie “maksi” gal ir atrodo įspūdingiau, bet… . Kaip C. Calcinati seminare sakė - nors jie ir vadinasi taksais, tai visiškai kitokie šunys.
https://fbcdn-photos-f-a.akamaihd.net/…/1926736…
Citatos pabaiga

Nuoroda į straipsnį: “Grožio kaina”

Patiko (0)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą