BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ėdalų, skirtų vyresnio amžiaus šunims, įvairovė

Cummings Veterinarinės medicinos mokykla ir Tufts Universitetas tyrė šeimininkų supratimą apie vyresnio amžiaus šunų mitybą bei šios grupės šunims siūlomų ėdalų įvairovę ir jos atitikimus mitybos reikalavimams. Nors bendrai priimta, kad maistinių medžiagų poreikis senstant kinta, Amerikos pašarų kontrolės pareigūnai bei JAV Nacionalinė mokslinių tyrimų taryba senėjantiems šunims nėra nustatę oficialių mitybos reikalavimų. Be to, ėdalas, žymimas senior, old ar mature, neturi laikytis standarto, nurodančio minimalius suaugusio šuns ėdalo maistinių medžiagų reikalavimus. Galima žiūrėti ir iš kitos pusės – vienodi mitybiniai reikalavimai negali būti taikomi visiems vyresnio amžiaus šunims. Vieni jų kūno masę praranda, kiti priauga daugiau svorio, kadangi skiriasi jų fizinis aktyvumas bei metabolizmas. To rezultatas – vienam šuniui baltymų ir kalorijų gali reikėti daugiau, negu kitam.

Tufts tyrėjai, aiškindamiesi šeimininkų suvokimą apie vyresnio amžiaus šunų mitybą, internetu apklausė daugiau kaip 1300 žmonių. Jų atsakymai susieti su realiais maistinių medžiagų kiekiais, esančiais beveik 40 komerciškai prieinamų ėdalų, skirtų „vyresniems šunims“.

Išvadose skelbiama, kad maždaug 43 proc. respondentų vyresnio amžiaus šunis šeria senior kategorijos pašarais – tačiau tik trečdalis jų taip darė patarus veterinarui. Dauguma respondentų– 84,5 proc. – mano, kad vyresnio amžiaus šunų mitybos poreikiai skiriasi nuo suaugusių šunų poreikių.

Dauguma apklaustųjų mano, kad vyresnio amžiaus šunims reikia mažiau kalorijų. Tačiau kalorijų kiekis senior ėdaluose labai skiriasi – nuo 246 iki 408 kcal puodelyje (JAV populiaru įvairiems matavimams naudoti puodelius (cup), jų talpa 200 – 284 ml). Nors kai kurie vyresni šunys priauga svorio, kiti kaip tik jo netenka. Platus kalorijų spektras gali būti problemiškas dalykas parenkant ėdalą seniems šunims.

Dauguma respondentų mano, kad vyresnio amžiaus augintiniams reikia mažiau riebalų, baltymų ir natrio. Ėdaluose baltymų kiekis varijuoja nuo 4,8 iki 13,1 g/100 kcal, riebalų - 2,4-6,3 g/100 kcal, natrio - 33 – 412 mg/100 kcal.

Respondentai nebuvo tikri, ar lyginant su suaugusių šunų ėdalu, senesniems šunims reikia daugiau ar mažiau fosforo. Šios medžiagos kiekio ribojimas gali būti svarbus inkstų ligomis sergantiems gyvūnams. Pašaruose fosforo kiekis skyrėsi tris kartus, o viename ėdale mineralų buvo mažiau, negu nurodyta minimaliose reikalavimų normose.

63 proc. respondentų teigė, kad renkantis vyresnio amžiaus šunų ėdalą svarbiausias faktorius yra ingredientai. Tai parodo, kad visuomenę dar reikia šviesti.

Tyrimas rodo, kad rinkoje daugybė painiavos, senior dietos yra itin skirtingos ir todėl priklausomai nuo šuns kūno ir sveikatos būklės turi būti parenkamos itin atidžiai. Renkantis tokį ėdalą patariama tartis su veterinarijos gydytoju. Beje, tikrai ne visiems vyresnio amžiaus šunims reikalinga toji senior mityba (kai kurie ėdalų augintojai gamina pašarus, kurie tinka praktiškai visų amžiaus grupių šunims).

Dalies ėdalų, tinkančio vyresnio amžiaus šunims, sudėties palyginimo lentelė  - norint parsisiųsti spausti čia, žiūrėti online - spausti čia.

Pagal 2011 03 16 str. Wide Variety in Nutritional Content Found in ‘Senior’ Dog Foods

Patiko (0)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą