BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šunų apkandžiojimai Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį

Naudotasi policijos departamento prie vidaus reikalų ministerijos pateikiama šalies įvykių suvestine (2002 m. sausis - 2011 m. lapkritis). Duomenys neišsamūs, ko ir galima tikėtis. Nesitikėkite, kad jie 100 proc. atspindi visos šalies vaizdą, realybė ta, kad skaičiai priklausys nuo įstaigos, į kurią kreipsitės.  Dėl tos priežasties šiuo darbu kaip labai rimtu šaltiniu nesinaudočiau, tačiau “pasidairymui” jis tiks.

Dažnai buvo sunkoka “ištraukti” aplinkybes, nes jos nenurodytos, veislės praktiškai taip pat nenurodytos, tad Lietuvoje greičiausiai jokios padorios analizės, susijusios su veislėmis, padaryti nepavyks (nebent kas nors, prieinantis prie duomenų, tuo būtų suinteresuotas ir knistųsi).

Galite pasigrožėti exceliniais paveiksliukais:

Čion žmonių procentinė dalis išskaičiuota iš bendros apkandžiojimų dalies, kaip matyti, net dėl ketvirtadalio visų įkandimų kalti žmonės (35 atvejai). Toliau analizuoti tik šunų įkandimai (101 atvejis). Dar buvo užfiksuotas vienas kiaunės užpuolimas.

Šunys dažniausiai kandžiojasi šiltuoju metų laiku - pavasarį ir vasarą:

Nuo šunų dažniausiai nukenčia nepilnamečiai asmenys, dažniausiai vyriškos lyties:

Daugumos priežasčių, kodėl šunys puolė, išaiškinti nepavyko - greičiausiai ji buvo palaidi ir nekontroliuojami šeimininko.

Šunys dažniausiai sužaloja galūnes ir galvos sritį:

Deja, veislių apskaita praktiškai nevykdoma - paminėta buvo vos keletas veislių, taigi realaus situacijos vaizdo susidaryti neįmanoma.

Pagal pateikiamus duomenis, mirtinų atakų mūsų šalyje buvo trys - 2003, 2005 ir 2008 metais. Už jas atsakingi rotveileris, pitbulterjerų tipo šuo ir nenurodytos veislės atstovas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) to “Šunų apkandžiojimai Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį”

 1.   Ema
  Lapkritis 16th, 2011 | 18:07

  Iš tikrųjų su šiurpu klausau istorijų, kai šuo apkandžioja šeimininką arba šeimos narį.

  Kaip pati juokauju auginu du su puse šuns: du iš jų yra gatvinukai (vieną pasiėmiau 3 mėn., o kalytę jau suaugusią 2 metų, svėrė gal 25 kg, bet dabar sveria kur kas daugiau), o trečioji lepūnėlė kilminga.

  Tai galiu pasakyti, kad kai spontaniškai pasiėmiau suaugusią kalę, tai mano kaimynai laukė, kol šuo mane apkandžios, visaip gąsdino ir pan, bet meilesnio šuns gyvenime neturėjau. Jos išvaizda tikrai grėsminga, bet meilumas: ji prižiūri viščiukus, kačiukus ir t.t. jokios agresijos.

  Man atrodo nelaimė, kai šuo apkandžioja žmones nutinka, dėl žmonių neatsakingumo, kai pvz. bobutė turguje įsigyja stafo mišrūną ir riša jį prie budos apsaugai. Žodžiu mums dar labai trūksta švietimo.

 2. Balandis 15th, 2012 | 10:32

  [...] tikrai pitbulterjerai kandžiojasi dažniausiai? Šunų apkandžiojimai Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį Užpuolė [...]

Rašyk komentarą