BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šeimininko elgesys svarbesnis už šuns veislę

© rottys.eu

Specifinių veislių draudimas neduoda jokių garantijų, kad bus užkirstas kelias šunų išpuoliams. Politikų priimami sprendimai po tragedijų dažnai būna skuboti. Štai kodėl Hopkinton (Masačiusetsas, JAV) miesto tarybos sprendimas nukelti veislių draudimo potvarkį buvo protingas žingsnis.

Šį kartą akiratin pateko roveileriai, šunų veislė, minėtame mieste kalta dėl 3 metų mergaitės nužudymo. Tarybos nariai klausimą dėl veislės likimo iškėlė vos kelios dienos po vaiko mirties. Jie nusprendė atidėti svarstymus kol bendruomenė atsigaus nuo išpuolio ir bus daugiau laiko surinkti informacijai. Tam yra svarių priežasčių.

Atrodo, Hopkinton miesto „galvos“ linkusios diskutuoti dėl veislės potvarkių veisksmingumo. Mieste jau buvo uždrausti pitbulterjerai. Ir štai, vis viena vaiką nužudė šunys – tačiau kitos veislės atstovai. Jei uždraudus rotveilerius nė vienas vaikas ateityje nenukentėtų, Taryba, be abejo, uždrautų šiuos šunis. Tačiau veislių draudimai neduoda jokios naudos. Lygiai taip pat atsiras kitos veislės šuo, kuris galėtų užpulti vaiką.

Daug bendruomenių jau turi įstatymus, kurių dėmesio centre – šunų elgesys, o ne veislės. Tokia politika būtų prasminga. Šuns auginimas šiek tiek panašus į vaiko auginimą. Ir tie, ir tie priklauso nuo suaugusiųjų. Atsakomybė tenka gyvūnų savininkams.

Draudimai laikyti tam tikrų veislių šunis nepagrįstai baudžia tuos, kurie yra geri šunų savininkai, įdeda daug laiko ir pastangų, kad išmokintų šunis elgtis tinkamai. Pareigūnai turėtų spręsti situaciją dėl specifinių gyvūnų, kurie yra pavojingi.

Humaniškoji visuomenė, AKC ir Amerikos Veterinarų asociacija prieštarauja veislių draudimams. Šioms organizacijoms priklauso šunų ekspertai. Miestų vyriausybės negali manyti, kad šiuos reikalus išmano geriau.

Pagal www.thonline.com 2011 03 20 str. „Owner behavior a bigger factor than dog breed“

Patiko (0)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą