BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

10 peržiūrėtinų frazių ir terminų apie pitbulius

„Top 10 Terms & Phrases to Reconsider”, 2013 01 24
www.pitbulltruth.org/

10 terminų ir frazių, kurias pitbulterjerų gynėjai prieš ištardami ar parašydami turėtų gerai pagalvoti.

Mano šuo įsitikinęs, kad yra pudelis, o ne pitbulis

Netyčia išsprūdus tokiai frazei lyg ir parodote, kad visi tie baisūs mitai yra tiesa - tiesiog auginate vieną iš nedaugelio pitbulių, į stereotipų rėmus netelpančia išimtį. Iš tiesų daugumai pitbulių netinka tie blogi stereotipai.

Jis sutvertas meilei, o ne kovoms

O varge, nežinau ar teko girdėti ką nors klaikesnio. Pati frazė atrodo nekalta, bet iš esmės ji pastato užtvarą tarp kovinių šunų ir šeimos augintinių. „Mylinčio šuns” lyginimas su “koviniu” rodo, kad abu šie bruožai negali egzistuoti tame pačiame šunyje. Tačiau tai juk visiškai įmanoma pjautis mėgstantiems bet kurios veislės šunims, kurie vis viena būna nuostabūs šeimos augintiniai. Tai liudija iš kovinių šunų veislynų konfiskuoti ir naujus namus radę augintiniai.

“Masalo” (Bait) šuo

Tai vienas iš tų dalykų, kurie turbūt niekada neišnyks. Vienintelis būda sužinoti, ar šuo buvo naudojamas kaip masalas kitų šunų treniruotėms - jei taip pasakys kovomis užsiimantys asmenys (reikia tikėtis, kad nė vienas skaitytojas iš tiesų nepažįsta tokio žmogaus). Mažesnis ar silpnesnis šuo nepatvirtina „masalo legendos” tikrumo. Be to, šios teorijos skatinimas gali suteikti daug minčių mėgstantiems kankinti šunis. Pitbulterjerų kovų istorija žiauri ir baisi, bet tai nereiškia, kad tose kovose nebuvo taisyklių. Mitas, kad kiekvienas kovinių šunų veisėjas turi mažesnių ir smulkesnių šunų treniruotėms.

“Kovinis šuo”

Pitbulterjerai nėra koviniai šunys vien dėl to, kad juos naudojo ringuose - taip pat jie šeimos šunys, terapijos gyvūnai, paieškos ir gelbėjimo tarnybų šunys, svorio tempimo, Agility čempionai ir t.t. Ar buvo kovoms su kitais šunimis sukurta veislė? Taip, tai istorinis faktas. Tačiau manau, kad visuomenei reikia nustoti kurti piktnaudžiavimo tipų skirtumus. Kovos - tik viena iš to piktnaudžiavimo dalių. Ringuose esantys šunys - tokios pat aukos kaip ir kitais būdais kankinami gyvūnai.

Tinkamų šeimininkų auginamas pitbulis bus nuostabus šuo

Tai priklauso serijai “kaip išauginsi, taip ir bus”, bet vis tiek nusipelno atskiro paminėjimo. Jei pitbuliai yra nuostabūs šunys, kuriems tereikia tinkamų savininkų, tai žiūrint iš kitos pusės galima suprasti, kad jeigu jie neturi gerų šeimininkų, tai jau nebebūna nuostabūs. Visi žinome, kad tai netiesa - pitbulterjerai ne kartą įrodė, kad daugeliu atvejų yra stabilūs ir meilūs su žmonėmis.

Nėra blogų šunų, tik blogi šeimininkai

Dar viena nesąmonė. Blogi šeimininkai - tai tie nemylintys, neišsilavinę, linkę skriausti žmonės. Bet juk blogi šeimininkai ne visada augina šunis su elgesio problemomis. Pamenat Michael Vick? Taip pat yra daug nuostabių šeimininkų, kurie vis viena turi šunis su elgesio problemomis, įskaitant ir agresiją žmonėms. Nėra taip, kad geras šeimininkas išaugins gerą šunį, o blogas - blogą. Yra tokių šunų, kuriems net geriausias pasaulyje šeimininkas negali padėti. Negalime iš aukšto žiūrėti į žmones, laikančius šunis su specifiniais poreikiais. Toks požiūris kaip tik sukelia problemą, kadangi žmogus gali dvejoti prieš kreipdamasis pagalbos į profesionalą - jis bijos būti apkaltintas „blogu šeimininku”.

Vieninteliai šunys, kuriais pasitikiu, yra pitbulterjerai

Teigimas, kad pitbulis - saugiausia veislė, toks pats blogas kaip ir sakymas, kad tai pati pavojingiausia veislė. Nėra nė vienos veislės, kurios šunimis galėtume pasitikėti 100 proc. Šunys yra šunys ir bet kokios veislės atstovas gali būti pavojingas.

(Įterpkite kokį mažos veislės atstovą) pavojingesni už pitbulius

Pitbulių tipo atstovų augintojai dažniausiai kovoja su prieš tam tikras veisles nukreiptais įstatymais. Pagrindinė tokios kovos idėja - nėra veislės, keliančios didesnį pavojų už kitas. Visus šunis reikia vertinti individualiai, neatsižvelgiant į veislę, tad jokios veislės atstovų negalima stumti po Pavojingų šunų įstatymų ratais.

Pitbuliai anksčiau garsėjo kaip šunys - auklės

Kaip miela, kaip gražiai skamba - bet vis tiek visiška netiesa. Žinoma, apie tai rašė milijonai internetinių dienoraščių - tačiau milijonai kitų dienoraščių rašė, kad pitbuliai nužudė daugiau žmonių negu bet kurie kiti šunys. Nė vienas šių teiginių nėra tiesa. Kodėl šis mitas nuolat kartojamas? Ar tikrai norime, jog tėvai vaikus paliktų be priežiūros su bet kokiu šunimi?

Kai skleidžiame dezinformaciją, net jei ta dezinformacija rodo mūsų šunis iš teigiamos pusės, turime pagalvoti apie galimą neigiamą poveikį, ką matome šiame antipitbulinio blogo įraše mitą. Atlikau savarankiškus tyrimus ir neradau jokių patikimų šaltinių, įrodančių, kad pitbuliai tikrai kada nors turėjo tokią pravardę. Tiesa, yra keletas menkų įrodymų, kaip taip vadinti galėjo stafbulius (gal siekiant pagerinti šuniukų pardavimus), tačiau stafbuliai nėra pitbuliai, nors ir artimai jie susiję.

Mano pitbulis - mielas mažas angelėlis, jis nė pelės nenuskriaus

Po tokios frazės daug žmonių pagalvos, kad neturite nė mažiausio supratimo apie tai, ką auginate. Šunys nėra gauruoti žmogeliukai, jie - šunys. Kai kurie pitbulių gynėjai taip kalba gindamiesi nuo siaubingų dalykų, sakomų apie mūsų šunis. Jie skelbia supermielus dalykus apie tai, kokie nuostabūs ir meilūs jų šunys. Vėlgi - tai tiesa kalbant apie daugumą šunų, tačiau kai diskutuodamas su pitbulterjerų priešininku pasakysit tokią frazę, dauguma ja nepatikės. Su nežinojimu geriau kovoti pasitelkiant faktus ir logiką, mokslinius tyrimus ir istoriją, o ne įmantriomis frazėmis apkaišiotą nuomonę.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »