BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Banter Bulldogge

Banter Bulldogge - retas, darbinis, stipraus sudėjimo, atletiškas, raumeningas, vidutinio dydžio šuo, lyginamas su senaisiais šunimis iš Brabanto regiono - bulenbeiseriais (Brabanter Bullenbeisser). Tiesa, teisybės dėlei vertėtų pripažinti, kad tie Banter Bulldogge dažnai atrodo kaip paprasčiausi bokserių ir pitbulterjerų tipo šunų mišrūnai - atrodo, jų tipas per tiek metų vis dar nesugebėjo galutinai nusistovėti.

Istorija
„Sukurti” šie šunys apie 1990 m. Pietryčių Ohajuje tokio Todd Tripp. Jis norėjo iš naujo atkurti 1700 m. Centrinės Belgijos provincijos Brabanto bulenbeiserius Veislės pamatu tapo bokseriai ir darbinių bull tipo šunų veislės - amerikiečių pitbultejerai, amerikiečių Stafordšyro terjerai, amerikiečių buldogai… Paprastai kaip pamatas naudoti bokseriai, o veisimui gyvūnai astrinkinėti labai selektyviai, kadangi veisėjas kaip ir turėjo aiškų galutinį tikslą.
Kalbant apie originalųjį „veislės” įkvėpėją, juo tapo senas geras Brabanto bulenbeiseris. Bulenbeiseriai (vokiečių buldogai) buvo darbinių šunų grupė, paplitusi 1700 - 1800 m. rr garsėjusi jėga bei vikrumu. Mažesnieji (Brabanto) bulenbeiseriai gyveno Olandijoje ir Belgijoje, didesnieji (Dancingo) - Vokietijoje. Mažesnieji bulenbeiseriai kartu su anglų buldogais tapo dabartinių bokserių protėviais. Dabar bulenbeiseriai jau išnykę.

bulenbeiseris

bulenbeiseris

Kaip atrodo Banter Bulldogge?
Tai - atletiško sudėjimo šunys. Patinų ūgis 53 - 61 , kalių 51 - 58. Patinai sveria 27- 43g, kalės 27- 39 kg.
Spalva gelsvai ruda, juoda, visų tipų tigrinė, galima kaukė. Visose spalvose baltymės sudaro ne daugiau 30 proc. Kailis trumpas, prigludęs.
Galva ne siaura ir ne ilga, kvadratinė, raumeninga. Turi ryškų perėjimą iš kaktos į snukį. Sukandimas - nedidelis perkandimas. Snukis neturi apsunkinti kvėpavimo ar būti per ilgas. Dantys geri, stiprūs, su įspūdingomis iltimis. Akys suapvalintų migdolų formos, bet kokios spalvos, išraiška dėmesinga. Nosis proporcinga snukiui, bet kokios spalvos, negalima tik visiškai rožinė. Ausys trumpos arba pakeltos. Gali būti kerpamos, tačiau tai nėra svarbu.
Krūtinė įspūdinga, stipri, ne per didelė, ne per siaura. Nugara truputį arkiška, raumeninga virš pečių. Uodega išaugusi aukštai, natūraliai pasiekia kulno sąnarius, kartais kerpama.

Banter Bulldogge būdas
Lengvai dresuojamas, labai paklusnus. Puikus su vaikais, visada ištikimas savo šeimai, visus narius gins, jeigu to prireiks. Geras sarginis šuo, lojimu praneš apie įsibrovėlius.
Labai mėgsta žaisti, tačiau pakankamai protingas, kad suprastų, kada žaidimų laikas baigėsi. Gali konfliktuoti su kitais šunimis.
Tai - darbinė veislė, tinkanti daugeliui šiandieninių sporto šakų, tokių kaip svorio tempimas, vikrumo varžybos, taip pat ir asmens apsaugai ar net medžioklei. Žinoma, Banter Bulldogge galima auginti ir namuose kaip kompanioną. Norint, kad šuo išsikrautų, reikės užsiiminėti dresūra bei aktyvia fizine veikla. Aišku, patalpoje kaip ir dauguma šunų nesielgs labai aktyviai.
Pasižymi gera sveikata - teigiama, kad Banter Bulldogge sveikesni, negu veislės, iš kurių jie „sukurti”. Gyvena apie 10 - 14 metų.

Daugiau apie šiuos šunis:

http://pulldoggies.com/

http://txrockdogges.com/

http://www.ioeba.net/banter_bulldogge_breed_standard.htm

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »