BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ankstyvas gyvūnų poveikis gali sumažinti vaikų alergijų riziką

Tėvai dažnai nori žinoti, ar katės bei šuns laikymas namuose padidins tikimybę, jog vaikas taps alergiškas augintiniams. Norėdami tai išsiaiškinti, mokslininkai stebėjo vaikų grupę nuo jų gimimo iki kol šie suaugo. Periodiškai būdavo susisiekiama su tėvais ir renkama informacija apie tai, kiek laiko atžalos praleidžia su katėmis ir šunimis. Iš 565 sulaukusių 18 metų amžiaus dalyvių buvo paimti kraujo mėginiai, kad mokslininkai galėtų išmatuoti antikūnius prieš šunų ir kačių alergenus. Rezultatai parodė, kad gyvūno laikymas pirmaisiais vaiko gyvenimo metais buvo svarbiausias poveikio laikotarpis ir kai kuriose grupėse parodė „apsaugines savybes“.

Jauni vyrai, kurių šeimos pirmaisiais jų gyvenimo metais namuose (patalpose) laikė šunis, turėjo perpus mažesnę alergijos riziką, negu tie, kurių šeimose pirmaisiais jų gyvenimo metais šunų nebuvo. Tiek vyrai, tiek moterys, pirmaisiais gyvenimo metais tuose pačiuose namuose gyvenę kartu su katėmis, lyginant su tais, kurie negyveno, joms jautrūs buvo perpus mažiau.

Šis tyrimas suteikia papildomų įrodymų, kad patirtis pirmaisiais gyvenimo metais susijusi su vėlesnio gyvenimo sveikatos būkle, ir kad šuns ar katės laikymas namuose nedidina rizikos, kad vaikas augdamas taps alergiškas gyvūnams.

Pagal 2011 07 13 str. „Early Exposure to Pets Does Not Increase Children’s Risk of Allergies, Study Finds; Evidence Suggests It“

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »