BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Visokie monstrai

Žmonės labai greitai mėgsta ką nors padaryti „paslaptingu“ – net jeigu tai būna visiškai ne antgamtiška. Aišku, iš kitos pusės galime nujausti, kaip atsirado mitologiniai gyvūnai :) Va Montauko monstras, arba Montauko pabaisa, išgarsėjo 2008 m. liepą. Tai buvo neatpažinta kaip teigiama katės dydžio būtybė (dydį daugiausia nustatinėjo pagal ant gyvūno nutūpusią musę), vandens išplukdyta į Montauko paplūdimį (Niujorkas). „Monstras“ buvo nufotografuotas iš įvairių kampų, tačiau mokslininkai jo niekada netyrė – išvis nežinoma, kas atsitiko su kūnu. „Padaro“ nuotrauka greit išplito internete, televizijoje ir spaudoje.

Kilo daugybė ginčių dėl „pabaisos“ kilmės. Spėlionių būta įvairiausių – gal tai vėžlys, parardęs kiautą (tačiau tokiu atveju būtų pažeistas jo stuburas ir iš kur tie dantys), gal koks nevykusio mokslinio eksperimento rezultatas – mutantas iš Gyvūnų ligų centro, gal koks bokseris ar po nepavykusios kovos išmestas pitbulterjeras (ale kad su snapu ir galvos forma ne visai būdinga), gal avis (o kur kanopos?), gal vandens žiurkė (bet be būdingų dantų), gal kapibara (bet kad kapibaros neturi uodegos), gal „fotošopas“… Šiaip kalbat apie vandens žiurkės teoriją, ji beveik reali - ištyrus to gyvūnėlio rentgeno nuotraukas, kelios jų iš tiesų priminė Montauko monstrą (kažkas panašaus į „snapą“, panaši uodega, pėdos, dydis…).

Kas sukėlė daugiausiai netikslumų, kalbant apie Montauko pabaisą? Ogi gan padorus apatinis žandikaulis su dantimis ir viršutinis žandikaulis, pasidabinęs lenktu snapu. Derėtų nepamiršti, jog vienas pirmųjų dalykų, atsitinkančių su kokiu nors pūkuotu gyvulėliu, kol jis negyvas paplūduriuoja vandenyje, būna nuslinkę plaukai - vienžo mielasis pūkuotukas pasidaro nemaloniai plikas ir išpurtęs (galima sakyt, kad panašiai kaip ištinęs, tik negražiau). Taip pat suyra snukio audiniai, palaipsniui atidengdami vis daugiau kaulo – iš pradžių snukio, po to ir galvos… Tuo pat metu oda neriasi nuo pėdų ir galūnių. Taigi vadinamasis „snapas“ greičiausiai yra atidengti Premaxilla kaulai. Panašumo jiems į snapą suteikia tai, kad gyvūnas neteko priekinių ilčių ir kandžių. Taigi, matomi kaulai ir priekinės galūnės rodo, kad greičiausiai tai – kiek apiręs meškėnas.

Apie panašų padarą, žinomą kaip naujasis Montauko monstras, pranešta ir Panamoje. Saujelė paauglių pamatė lėtą pliką padarą, jį uždaužė lazdomis ar tai akmenimis, pabėgo, o vėliau grįžo nufotografuoti. Padaro atvaizdai paskelbti televizijoje bei internete. Juos tradiciškai labai pamėto kriptozoologijos atstovai.

Vėlgi visi diskutavo, kas tai per žvėris galėjo būti, kol paaiškėjo, kad tas nelaimingasis – tinginys (būdingi lenkti pirštai ar kaip ten vadinasi tas daiktas pas juos, ilgos galūnės). Tiesiog netyčia (savo nelaimei) jis nupliko (beje, ne visiškai – šiek tiek kailiuko dar buvo likę) ir ne vietoje bei ne laiku pasipainiojo vaikams po kojomis.

Dėl visokių nuplikimų kenčia ir vargšai niežais sergantys kojotai, liaudyje dažnai apšaukiami čiupakabromis.

Panašiai būdavo ir su vadinamaisiais globsteriais, kuriuos krantan nuo seno išplauna bangos. Mėsingi, dideli lavonai, dėl kurių diskutavo daugybė susidomėjusių, buvo vadinami ir naujomis rūšimis, ir milžiniškais aštuonkojais, ir banginiais. Galų gale 2004 m. mokslininkai neapsikentę vieną tokį daikčiuką ištyrė. DNR analizė parodė, kad tai viso labo suiręs kašalotas.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »