BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PITBULIO SUGEBĖJIMAI IR GALIMYBĖS. 1 dalis – pagauti ir atvesti

vertė Montis

Šią istoriją pasakojo vienam amerikietiškam žurnalui (“Бладлайнз Джорнел”) Spaiko savininkas, tada tą straipsnį perpublikavo http://www.pit-tamb.narod.ru, o dabar jį išverčiu jums .

PITBULIO SUGEBĖJIMAI IR GALIMYBĖS (1 dalis)

Dabar Spaikui 5 metai, o gyvena jis su manimi nuo penkių savaičių amžiaus. Tada žinias, kurias aš turėjau, buvau gavęs tik iš enciklopedijų. Tačiau tikėjau, kad galėsim gyventi kartu ir mokintis. Spaikas augo Šv. Simonso saloje, esančioje Džordžijos šiaurės vakaruose. Tose vietose yra medžiojama tokia didelė „laukinė kiaulė“ (org. - “дикий боров”), labai judrus, stiprus ir pavojingas gyvūnas. Medžioja tokius su karabinu arba šratais. Kartą teko pravažiuoti pro sunkvežimį, kuris juos medžiojo. Jame stovėjo narvas su pitbuliu ir vienu didžiuliu negrynakrauju buldogu. Pamatęs, kad jie sustojo pakelėje prie suolelio, smalsumo vedinas priėjau prie jų.

Priėjęs prie narvo su šunimis, sunkvežimio viduje išgirdau didelį triukšmą, bet nesupratau, kas jį kelia. Tada sunkvežimyje pamačiau surištą laukinį šerną ir nusprendžiau pakalbėti su ten buvusiais vaikinais. Aš jau seniai buvau susidomėjęs laukinių kiaulių medžiokle naudojant pitbulius. Vaikinai man paaiškino apie medžioklės būdus su šunimis, bet pridėjo, kad šiuo sportu neužsiima dažnai.

Pridėjo, kad tai ne tik rafinuotas sportas, bet dar ir tai, kad kas sumedžiojama, yra panaudojama tiek sau, tiek pardavimui. Taigi aš, būdamas aistringu medžiotoju, labai panorau sudalyvauti medžioklėje su šiais drąsiais šunimis. Po keleto dienų pradėjau ieškoti tam tinkančio pitbulio.

Pakalbėjau su vienu geru medžioklės draugu Denu Makreriu apie tai, ką jis žino apie medžioklę su šia bebaimių šunų veisle. Pasiklioviau tuo, kad jis jau seniai užsiiminėja šia veisle. Susiruošėme į pitbulių šuniukų paieškas. Praėjo daug laiko, kol suradom gerai prižiūrimą pitbulių fermą San-Eindžele (Teksaso valstija). Po mėnesio mes su šuniukais jau buvome Džeksonvilyje (Floridos valstija).

Po dviejų mėnesių pabandžiau treniruoti Spaiką lavindamas jo medžioklės instinktą ant 20,4 kg sveriančios kiaulės, pririštos prie 9 metrų virvės. Po keleto sekundžių mano trijų mėnesių šunytis, pagavęs tą kiaulę už ausies, kaip daugiametę patirtį turintis veteranas, atvedė man. O aš visiškai įsitikinau, kad turiu tikrą medžiotoją.

Nuo to laiko praėjo jau penkeri metai. Spaikas per juos pagavo daugybę kiaulių šaltose pelkėse, esančiose prie Šv. Simonso salos. Per visą Spaiko brendimo laiką aš ne tik labai puikiai pažinau jį, bet ir visai netikėtai, sugebėjau pažinti ir kiaules – jos ne tik pavieniai gyvūnai, kurie skatino Spaiko instinktus, bet tai tuo pačiu ir žaismingi naminiai gyvūnai.

Po metų mes su Spaiku palikome Šv. Simonso salą ir persikėlėme į Karoliną. Iki dabar nuo mūsų dar nepabėgo nė viena laukinė kiaulė, nors jos čia tikrai retos ir gerai besislapstančios. Kartą, šnekučiuojantis su savo draugu ir bendražygiu Roju Hadsonu apie medžioklę, pasiūliau jam labai puikią idėją. Pasinaudojant tuo, kad ši valstija yra pirmoje vietoje pagal gyvulininkystę ir tuo, kad Spaikas turi puikų pagavimo ir parvedimo instinktą pasiūliau įkurti firmą „Pagauti ir atvesti“. Tada Spaiko instinktas būtų panaudojamas ne tik kaip sportas ir hobis, bet ir kaip paslauga vietiniams fermeriams.

Šia veikla mes su Spaiku užsiiminėjame jau metus. Gauname daugybę prašymų iš fermerių, kurie susidūrė su problemom, kai neina pagauti pabėgusio gyvulio, kai šis įstringa sunkiai praeinamuose krūmynuose ar kai užsispyrusio buliaus ar šerno nepavyksta įvaryti į vagoną. Pats stambiausias ir labiausiai privertęs jaudintis „gaudomasis“ buvo 1157 kg sveriantis bulius. Bet Spaikas puikiai atliko ir šią jam pavestą užduotį. Net tokiam dideliam gyvūnui nebuvo malonu kai į jo jautrią nosį įsikibo 28,9 kg sveriantis pitbulis, kas bulių privertė, parodant pasidavimo ženklą, klauptis ant kelių. Po ko jau buvo galima jį ir į vagoną įvesti.

Savo kaimynystėje pitbulius turintys fermeriai žino, kaip šie šunys mėgsta varžytis. Nedelskite duoti jiems galimybės sudalyvauti varžybose, kur jis galės parodyti savo sugebėjimus ir turės galimybę įgyti tokią patirtį, kaip manasis Spaikas.

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »