BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

spydai Reiseriai, Kendės, robotukai Marsai ir kiti

Nagi nagi, tikrai yra žmonių, kurie gyveno tais laikais, kai dar ne kiekvienas vaikas turėjo kompiuterį ar tuo labiau internetą, kurių dėka galima žiūrėti įvairius multikus ar filmus be reklamų, kada nori ir pan. Vaikučiai tada namučiose žiūrėdavo Kendes, robotukus Marsus, smurfus, bites Majas
ir Spydus Reiserius :)

„Speed Racer“

sukurtas 1967 metais, viso buvo 52 serijos. Multiko priešistorių priešistorė – 1960 metais Tatsuo Yoshida sukurta manga serija apie krūtą mašinyt.

Mangoje automobilio vairuotojo vardas – Mifune Gō, o tas raudonas M ant automobilio gaubto iš tiesų reiškė ne „Mašina 5“, o „Mifune“. Beje, Toshiro Mifune – garsi tų laikų japonų kino žvaigždė, o Gō reiškia 5.

Filmuko buvo kaip ir 2 versijos – senesnė, o po to naujesnė, atrodo, išleista 1990 metais, tad atrodė krūčiau (nors man senesnės serijos kažkodėl labiau būdavo prie širdies).

Filmuko vinis – mašinytė, turėjusi keletą įstabių funkcijų. Na, kas atsimena tuos šauniuosius  mygtukus, kurių kiekvienas iššaukdavo kokią nors ypatingą reakciją? Hm, aš iš tiesų nelabai… Vienas išleisdavo tokias kaip ir kojas, kurios pakeldavo „penkiukę“. Paskui su kito pagalba būdavo galima važiuot tarkim ledu, vertikaliais kalnų šlaitais. Dar buvo tokie pjautuvai, kurie galėjo pvz nupjaut medžius, važiuojant per kokį mišką. Arba padaryt automobiliuką tinkamą kelionėms po vandeniu. Dar buvo toks mygtukas, pagerinantis žibintų apšvietimą, tačiau vėliau jį pakeitė į minisparnus.

Lenktynininkas Spydas, jo draugai, giminės ir artimieji:

Speed Racer.

18 metų amžiaus, svajoja tapti geriausiu pasaulyje vairuotoju. Geraširdis ir įsimylėjęs Trixie, nors to ir nepripažįsta.


Trixie.

17 metų, fotografė. Mangoje Trixie vardas buvo Michi ir ji buvo nusiųsta konkuruojančios firmos kaip šnipė į Mifune variklių verslą, tačiau ji įsimylėjo Gō ir šnipinėjimas žlugo. Ij turi savo sraigtasparnį, iš kurio stebi lenktynes, ir vairuoja mersedesą.

Pops Racer.

Maždaug 42 metų amžiaus, to garsiojo automobilio projektuotojas. Jam labai svarbūs jo sūnūs. Po kažkokios nelaimės, atsitikusios su vyriausiu sūnumi, jis perkūrė penkiukę su kai kuriais saugumo patobulinimais.

Mom Racer.

~40 metų. Vis dar ieško pražuvusio sūnaus.

Rex Racer

amžius tarp 20 – 30metų, čia tas sūnus pražuvėlis. Anksčiau jis buvo vienas geriausių lenktyninių automobilių vairuotojų pasaulyje, tačiau kartą atsitiko kažkoks nelaimingas atsitikimas, visi manė, kad jis žuvo, tačiau jo kūno taip ir nerado, taip toliau ir panašiai, o, pasirodo, tas Rex paliko savo šeimą ir nusprendė pasirodyti tik tada, kai taps pasaulinio garso lenktynininku.

Na, žinoma, jis grįžo kai paslaptingas, didvyriškas, paslaptingas, nesavanaudis, jautrus ir šiaip visokeriopai geras Lenktynininkas X. Lenktynių metu jis vis bandydavo pagelbėti savo broliukui, kurį kas nors mėgindavo sužeisti, tad Spydas paprastai finišuodavo pirmas, o tas Iksas – antras.

Sparky.

16 – 18 metų amžiaus, geriausias Spydo draugas. Padėjo suremontuoti mašiną po tos vyresniojo broliuko nelaimės. Be to, šis jaunuolis ne tik gudras automobilininkas, bet ir kompiuterastas (jeee, mirtis lietuvių kalbos taisyklėms).

Spritle.

12 metų. Jaunesnysis Trixie brolis. Padeda jai fotografuoti, žavisi Spydu.

Jettison.

Maždaug 20 metų amžiaus, nuožmus varžovas, tačiau ne blogietis. Jo nuomone, pergales reikia uždirbti dorai.

Sonya,

20 metų – kažkokia blogietė, daug kartų trukdė herojui lenktynėse.

Chim-Chim.

Tokia prijaukinta šimpanzė, Spritle draugiukė.

„Jetter Mars“ (Robotukas Marsas)

Po nelaimės su Candy Candy (peržiūrėjus pakartotinai, nusivyliau – kažkada visi atrodė tokie gražūs ir šiaip, o daba… kai kurie nostalgiški atsiminimai tegul ir telieka atsiminimais) nebežiūriu jokių kitų senųjų filmukų, tad apie šitą nelabai ką ypatingo galiu papasakot. Man įsiminė, kad jam perkaisdavo kažkoks procesorius ir panašiai (nes robotukai irgi gali mylėti), o kažkada tas Marsas įveikė vampyrą. Ech.

Marsas gimė 1977 metais ir pradžiugino mus 27 serijomis.robotuką sukūrė kažkokie du mokslininkai, vienas kūną, kitas dirbtinį intelektą. Tie abu diedukai ar kas ten buvo jam kaip ir tėvai. Marsas turėjo kažkokį supervarikliuką, atseit širdį, ir jį vis kas nors bandydavo pavogti.

Marsas lankė mokyklą. Tame filmukyje buvo toks seklys, kuris nelabai mėgo robotus.

„Candy Candy“ (Candy
Candy)

Sukurta 1976 metais, viso buvo 115 dalių. Toks smagus mergaitiškas serialas. 1992 metais pasirodė Candy Candy movie. Beje, iki serialo buvo ir novelė, ir manga apie tą Candy.

Candys vardas buvo Candice White, na, ją mažytę paliko prie vaikų namų. Candy turėjo kažkokį gyvūną, atrodo, meškėna, vardu Clynn ir geriausią draugę Annie. 12 metų Kendę įsivaikino kažkokie turtuoliai, tačiau, deja, jai su chebryte nesisekė susidraugauti. Eliza ir Neal krėsdavo jai žiaurias išdaigas (tačiau po kažkiek tų serijų Nealas įsimylėjo Kendę). Ponia Leagan nemėgo Candy, vyras gal ir jautė jai šiltesnius jausmus, bet vis būdavo išvykęs. Na, ten Candy susipažįsta su Anthony (nors jau anksčiau buvo jį sutikusi), jie vienas kitą įsimyli ir panašiai. Vėliau Karamelę priglaudžia niekieno nematomas dėdė William ir tampa tikra „ledi“. Na, viskas gražu ir panašiai, tačiau vieną dieną Anthony nukrenta nuo arklio ir žūva. Candy iškeliauja į Sent Polo akademiją Londone. Ten sutinka naują savo meilę Terry Grantchester (kuris Kendę vadina Strazdanotu Tarzanu), be to, toje moklėje studijuoja ir buvę jos priešai bei draugai, tarp jų ir Annie.

Eliza labai pavyduliauja Candy ir Terry, tad suorganizuoja jų pasimatymą arklidėse, juos  sučiumpa vienuolės, Candy turi išmesti, Tačiau išvyksta Terry – jis nori vaidinti Brodvėjuje,  Candy nespėja jam pasakyti, kad myli jį, kaip baisu, ajajai… Galų gale ji tampa slaugytoja, prasideda karas, Terry vaidina Romeo ir pakviečia Candy Niujorkan į vaidinimo premjerą. Na, o ten nelaimingo atsitikimo metu ant Terry partnerės Susanna užkrenta kažkokia lempa, merginai amputuoja koją, tad Candy nusiplauna, o jaunuolis lieka su Susanna.

Hm, kadangi vyksta karas, tai žūva vienas Candy draugas. Tam piktajam Neal bebandant priversti Candy už jo tekėti, paaiškėja, kad dėdė Williamas yra toks Albertas, kurį ji ilgai slaugė. Šiaip viskas baigiasi keistai, bet smagiai. Atsiprašau, kad tekstas nerišlus. Vėl susijaudinau.

„Saber Rader and The Star Sherifs“
(Kalavijo riteris ir žvaigždžių šerifai)

1977 metu anime, 54 serijos. Nelabai ką pamenu iš šito multiko, tik kažkokį diedą žydru veidu, kuris kažkada buvo gerietis, bet iš meilės išprotėjo ir tapo piktuoliu ir kad niekas nežūdavo.

Herojai šiaip negalėjo mirti, o blogiečiai juos nudobus patekdavo į savo erdvę. Gerieji vadovai valdė kažkokį aparatą, kuris buvo kaip ir robotas. Blogieji padarai su kažkokiu Nemesis nori užvaldyti žmoniją ir kontroliuoti visatą

Dar buvo kažkoks Voltronas, bet nebepamenu nieko apie jį…

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »