BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Besidomintiems Weight Pulling`u

Vieną eilinę dieną eilinės minitreniruotės metu kalbėjome… kaip visada, apie reikalus, susijusius su šunų treniruotėmis ir sportu. Pokalbis pakrypo apie tai, jog kai kurios su svorio tempimais susijusios organizacijos dalyviams teikia atestatus, leidžiančius įvertinti asmeninius pasiekimus. T.y., jei šuo ištempė kažkiek kartų už savo svorį didesnį krovinį, jis gauna pažymėjimą. Jei sekantį kartą pasistengia labiau - gauna „aukštesnio laipsnio” diplomą. Tai nebloga saviįvertinimo sistema, skatinanti tobulėti bent asmeniniais sumetimais - galimybė varžytis „pačiam su savimi”.

Idėja pradėjo vystytis labai greitai - per porą dienų ji buvo įgyvendinta. Ji labai paprasta - atvykstate į treniruotę ar susisiekiate asmeniškai, duodate šuniu pratempti svorį (grandinės - netrukus paaiškinsiu kodėl būtent šis variantas), internetiniame puslapyje pažymime, kokį koeficientą jis pasiekė… ir valio, stebite savo augintinio tobulėjimą, lyginate jo progresą su kitų šia veikla užsiimančių šunų - gal po kelių savaičių ar metų pasiseks geriau Tikime, kad ši idėja padės skatinti šunų savininkus susidomėti weight pullingu ar net pasiryžti sudalyvauti sporto varžybose (ar geriau jom pasiruošti). Už tai, beje, nereikia nieko mokėti. Tuo pačiu norintiems užsiimti šia veikla puslapyje skelbiama, nuo ko vertėtų pradėti treniruotes, kaip dirbti su šunimi, kokį inventorių rinktis. Ši informacija pradedantiesiems gali padėti išvengti klaidų ir traumų.

Grandines pasirinkome todėl, kad jų turime daugiausiai. Padangomis svorį įvertinti labai sunku (geriausias variantas -„Rekso pasiekimas - 6 tokio ir tokio tipo padangos”). Dar yra „ratukų” variantas, tačiau neturint tikslių svorių vėl sudėtinga („Reksas nutempė du bulvių maišus, dabar jis turi dviejų bulvių vertės laipsnį”). Grandinių tempimo rezultatas (nutemptas svoris ir koeficientas) skirsis nuo tikėtino varžybų rezultato. Tačiau tai padės geriau pasiruošti varžyboms - skirtingai nuo „ratukų”, svoris nejudės iš inercijos, tad šuniui visą laiką bus sunku tempti.

Blynas dar tik kepamas - paruoštas vos per pusdienį, tad dar nepilnas:
weightpulling.lt

Facebook:


Patiko (0)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą