BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Agresyvių šunų problema Finikse

Pitbulterjerai šią savaitę Finikse (Arizona, JAV) susieti su dvejomis atakomis prieš žmones. Pirmoji auka - nieko neįtarianti devynerių metų mergaitė, glosčiusi šunį, kitu atveju šeima bandė išgelbėti savo augintinį, kai jį užpuolė du pitblterjerai.

„Tipiškai šių šunų įkandimai sunkesni, todėl jie sulaukia šiek tiek daugiau dėmesio iš žiniasklaidos“, sako Al Aguinaga, Marikopos apskrities gyvūnų globos ir kontrolės atstovas. „Žmonės kreipiasi į ligoninę. Gyvūnai atakuoja arba nužudo. Tai sukelia didesnį žmonių susijaudinimą ir nuomonę, jog tai nėra saugu“.

Kurioje vietoje yra pitbulterjerai pagal praneštus šunų įkandimus? Aguinaga sako, kad jie yra po vokiečių aviganių ir čihuahua. Pasak jo, gyvūnų kontrolė kasmet informuojama apie 10 000 šunų įkandimų. Truputį daugiau negu pusė jų tikri įkandimai. Iš jų 12 proc. sudaro pitbulterjerų išpuoliai.

„Žmonės dažnai nesupranta, ką jie įsigyja, kai priglaudžia ar nusiperka pitbulį“, sako Aguinaga. Jis priduria, kad pitbulterjerai dažnai būna nesocializuoti ar igonoruojami, laikomi kur nors pririšti ir negauna dėmesio. Pitbulterjerus savininkai dažnai įsigyja kaip apsaugos šunis ar sargus, todėl šie šunys (kaip ir kitų didesnių veislių atstovai) gyvena pririšti lauke toli nuo žmonių, o namie su šeima ir vaikais gyvena kitų veislių šunys.

Dvi dažniausios įkandimų situacijos – pasisveikinimas susutikus, kai žmogui leidžiama paglostyti šunį, arba svečių atsiradimas namuose, kur laikomas grandine pririštas šuo. Prieglaudos darbuotojas sako, kad pastaruoju metu benamiai šunys kanda rečiau. „Dažniau apkandžiojami šunį pažįstantys žmonės“. Tai gali būti kaimynas, svečias, net šeimos narys, sako Aguinaga. Bet daugiausia įkandimų patiria paslaugų sferos žmonės, pvz., paštininkai, komunalinių paslaugų, prekių pristatymo darbuotojai. Daugeliu atvejų šunys būna pririšti grandine.

Pasak Aguinaga, negatyvaus požiūrio į pitbulterjerus dalis yra fizinė jėga. „Jie turi nuostabią jėgą ir ištvermę“. Vienas šuo nubėgo 8 km, kol buvo sugautas.

Aguinaga taip pat nori atkreipti dėmesį į faktą, kad yra daug atsakingų savininkų ir gerų pitbulterjerų.

kpho.com taip pat buvo atlikta apklausa, paaiškiėjo, kad 48% (313) respondentų mano, jog pitbulterjerai iš prigimties yra pavojingi, 51% (335) – kad bet kuris šuo gali būti agresyvus.

Pagal kpho.com 2011 03 23 d. str. “Pit Bulls No. 1 In County For Reported Bites“

Patiko (0)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą